Dining chair LOREN green
360° Swivel dining chair with a black steel base, fabric upholstery, 68x54x55 cm.
Modern chair with armrests and a timeless design. Comfortable upholstery in green corduroy fabric. Stable metal base with swivel function. Perfect for the dining room, study, or office. Combines comfort, practicality, and an elegant look.
Additional parameters
| Category: | Dining chairs |
|---|---|
| Weight: | 8.4 kg |
| EAN: | 8594229460230 |
| ? Color: | Green |
| Material: | Steel, Corduroy |
| ? Nosnost: | 120 Kg |
| Height: | 68 cm |
| Width: | 54 cm |
| Depth: | 55 cm |
| Packing: | 2 pcs / 1 ctn |
| Rotation: | 360° |
