Dining chair SCANDINO white
Brand: House 5
Dining chair with a natural-colored wooden base, white PP seat, 49x55x83 cm. Wood type: Beech.
Stylish chair with a modern Scandinavian design. White plastic seat with comfortable padding. Solid wooden legs providing stability and a natural look. Suitable for the dining room, kitchen, or study. A combination of simplicity, comfort, and elegance.
Additional parameters
| Category: | Dining chairs |
|---|---|
| Weight: | 4.3 kg |
| EAN: | 8594229460070 |
| ? Color: | White |
| Material: | Beech wood, Polypropylen |
| ? Nosnost: | 120 Kg |
| Height: | 82 cm |
| Width: | 50 cm |
| Depth: | 57 cm |
| Packing: | 4 pcs / 1 ctn |
Related products
Dining table CERAMON 140 white
Registered only
1 404 Kč excl. VAT
1 699 Kč
2 559 Kč
(–33 %)
Dining table GYRUS 120 white
Registered only
2 065 Kč excl. VAT
2 499 Kč
3 690 Kč
(–32 %)
Dining table TERRON 200 white
Registered only
5 784 Kč excl. VAT
6 999 Kč
8 999 Kč
(–22 %)
Dining tables CERAMON 120 black
Registered only
1 239 Kč excl. VAT
1 499 Kč
2 297 Kč
(–34 %)
Dining table NEROSS 180 black
Registered only
3 305 Kč excl. VAT
3 999 Kč
5 499 Kč
(–27 %)
Dining table SCANDINAVIA natur 150
Registered only
2 396 Kč excl. VAT
2 899 Kč
4 599 Kč
(–36 %)
Dining table ORBIS 80 brown
Registered only
1 569 Kč excl. VAT
1 899 Kč
2 599 Kč
(–26 %)
Alternative products
Dining chair MARIE grey corduroy
Registered only
371 Kč excl. VAT
449 Kč
899 Kč
(–50 %)
Dining chair ENZO dark grey
Registered only
1 975 Kč excl. VAT
2 390 Kč
3 499 Kč
(–31 %)
