Dining chair TINO brown
Brand: House 5
Dining chair with a black steel base, brown faux leather upholstery, 95x41x51 cm. Steel thickness 0.9 mm.
Modern and elegant design. Comfortable upholstery in brown. Slim and sturdy metal legs. A stylish addition to the dining room or kitchen. A combination of comfort and timeless appearance.
Additional parameters
| Category: | Dining chairs |
|---|---|
| Weight: | 3.3 kg |
| EAN: | 8594229460018 |
| ? Color: | Brown |
| Material: | Steel, Artificial leather |
| ? Nosnost: | 120 Kg |
| Height: | 96 cm |
| Width: | 41 cm |
| Depth: | 48 cm |
| Packing: | 6 pcs / ctn |
Related products
Dining chair LOREN brown/creme
Registered only
1 487 Kč excl. VAT
1 799 Kč
2 487 Kč
(–27 %)
Dining table ORBIS 100 brown
Registered only
1 817 Kč excl. VAT
2 199 Kč
3 499 Kč
(–37 %)
Dining table GYRUS 120 brown
Registered only
2 065 Kč excl. VAT
2 499 Kč
3 690 Kč
(–32 %)
Dining table SCANDINAVIA natur 105
Registered only
1 817 Kč excl. VAT
2 199 Kč
3 599 Kč
(–38 %)
Dining table SCANDINAVIA natur 120
Registered only
1 652 Kč excl. VAT
1 999 Kč
3 199 Kč
(–37 %)
Dining table CERAMON 140 white
Registered only
1 404 Kč excl. VAT
1 699 Kč
2 559 Kč
(–33 %)
Alternative products
Dining chair MARIE green corduroy
Registered only
371 Kč excl. VAT
449 Kč
899 Kč
(–50 %)
Dining chair MARIE grey corduroy
Registered only
371 Kč excl. VAT
449 Kč
899 Kč
(–50 %)
Dining chair ENZO dark grey
Registered only
1 975 Kč excl. VAT
2 390 Kč
3 499 Kč
(–31 %)
Dining chair ENZO beige
Available
(>10 pcs)
1 652 Kč excl. VAT
1 999 Kč
3 499 Kč
(–42 %)
