Dining chair SIENA grey
Brand: House 5
Dining chair with a black steel base, velvet upholstery, 83x57x60 cm.
Elegant chair with armrests and a modern design. Comfortable upholstery in grey velvet with decorative stitching. Stable black metal legs. A perfect addition to the dining room, study, or living room. Combines comfort, style, and a luxurious look.
Additional parameters
| Category: | Dining chairs |
|---|---|
| Weight: | 5.3 kg |
| EAN: | 8594229460186 |
| ? Color: | Grey |
| Material: | Steel, Velvet |
| ? Nosnost: | 120 Kg |
| Height: | 86 cm |
| Width: | 57 cm |
| Depth: | 60 cm |
| Packing: | 2 pcs / 1 ctn |
Related products
Dining chair ENZO dark grey
Registered only
1 975 Kč excl. VAT
2 390 Kč
3 499 Kč
(–31 %)
Dining chair MARIE grey corduroy
Registered only
488 Kč excl. VAT
590 Kč
899 Kč
(–34 %)
Dining table CERAMON 140 black
Registered only
1 569 Kč excl. VAT
1 899 Kč
2 599 Kč
(–26 %)
Alternative products
Dining chair MARIE grey corduroy
Registered only
488 Kč excl. VAT
590 Kč
899 Kč
(–34 %)
Dining chair ENZO beige
Available
(>10 pcs)
1 975 Kč excl. VAT
2 390 Kč
3 499 Kč
(–31 %)
