Dining chair MARIE black
Brand: House 5
Dining chair with a black steel base, fabric upholstery, 45x51x86 cm. Steel thickness 0.9 mm.
Timeless and elegant design. Comfortable padded seat in a black color. Stable legs. Suitable for the dining room, kitchen, or modern study. A combination of comfort, simplicity, and style.
Additional parameters
| Category: | Dining chairs |
|---|---|
| Weight: | 3.85 kg |
| EAN: | 8594229460032 |
| ? Color: | Black |
| Material: | Steel, Velvet |
| ? Nosnost: | 120 Kg |
| Height: | 85 cm |
| Width: | 45 cm |
| Depth: | 52 cm |
| Packing: | 4 pcs / 1 ctn |
Related products
Dining table ORBIS 80 brown+ 3 pcs dining chair Marie black
Registered only
3 583 Kč excl. VAT
4 336 Kč
5 176 Kč
(–16 %)
Dining chair ENZO dark grey
Registered only
1 975 Kč excl. VAT
2 390 Kč
3 499 Kč
(–31 %)
Dining chair LOREN dark grey
Registered only
1 156 Kč excl. VAT
1 399 Kč
2 487 Kč
(–43 %)
Dining tables CERAMON 120 black
Registered only
1 239 Kč excl. VAT
1 499 Kč
2 297 Kč
(–34 %)
Dining table CERAMON 140 white
Registered only
1 404 Kč excl. VAT
1 699 Kč
2 559 Kč
(–33 %)
Dining table NEROSS 180 black
Registered only
3 305 Kč excl. VAT
3 999 Kč
5 499 Kč
(–27 %)
DIning table ORBIS 80 black
Registered only
1 569 Kč excl. VAT
1 899 Kč
2 599 Kč
(–26 %)
Dining table ORBIS 80 brown
Registered only
1 569 Kč excl. VAT
1 899 Kč
2 599 Kč
(–26 %)
Alternative products
Dining chair MARIE grey corduroy
Registered only
371 Kč excl. VAT
449 Kč
899 Kč
(–50 %)
Dining chair MARIE green corduroy
Registered only
371 Kč excl. VAT
449 Kč
899 Kč
(–50 %)
Dining chair LOREN dark grey
Registered only
1 156 Kč excl. VAT
1 399 Kč
2 487 Kč
(–43 %)
