Dining chair ARIA grey
Brand: House 5
Dining chair with a black steel base, corduroy upholstery, 84x54x62 cm. Seat made of 9 mm plywood with a 22 kg/m³ foam layer, steel thickness 19 mm.
Modern chair with an elegant look. Comfortable upholstery in dark grey corduroy fabric with stitching. Stable black metal legs. Perfect for the dining room, living room, or study. A combination of comfort, durability, and stylish design.
Additional parameters
| Category: | Dining chairs |
|---|---|
| Weight: | 4.5 kg |
| EAN: | 8594229460094 |
| ? Color: | Grey |
| Material: | Steel, Corduroy |
| ? Nosnost: | 120 Kg |
| Height: | 87 cm |
| Width: | 45 cm |
| Depth: | 54 cm |
| Packing: | 4 pcs / 1 ctn |
Related products
Dining chair ENZO beige
Available
(>10 pcs)
1 652 Kč excl. VAT
1 999 Kč
3 499 Kč
(–42 %)
Dining chair LOREN dark grey
Registered only
1 156 Kč excl. VAT
1 399 Kč
2 487 Kč
(–43 %)
Dining tables CERAMON 120 black
Registered only
1 239 Kč excl. VAT
1 499 Kč
2 297 Kč
(–34 %)
Dining table CERAMON 140 black
Registered only
1 404 Kč excl. VAT
1 699 Kč
2 559 Kč
(–33 %)
Novinka
Dining Table EBON natural
Available
(>10 pcs)
4 958 Kč excl. VAT
5 999 Kč
7 990 Kč
(–24 %)
Dining table ORBIS 100 black
Registered only
1 817 Kč excl. VAT
2 199 Kč
3 499 Kč
(–37 %)
Dining table GYRUS 120 brown
Registered only
2 065 Kč excl. VAT
2 499 Kč
3 690 Kč
(–32 %)
Alternative products
Dining chair LOREN dark grey
Registered only
1 156 Kč excl. VAT
1 399 Kč
2 487 Kč
(–43 %)
