Dining chair ARIA brown
Brand: House 5
Dining chair with a black steel base, velvet upholstery, 84x54x62 cm. Seat made of 9 mm plywood with a 22 kg/m³ foam layer, steel thickness 19 mm.
Elegant chair with a timeless design. Comfortable upholstery in brown velvet with stitching. Stable black metal legs. Suitable for the dining room, living room, or study. A combination of comfort, style, and durability.
Additional parameters
| Category: | Dining chairs |
|---|---|
| Weight: | 4.5 kg |
| EAN: | 8594229461299 |
| ? Color: | Brown |
| Material: | Steel, Velvet |
| ? Nosnost: | 120 Kg |
| Height: | 87 cm |
| Width: | 45 cm |
| Depth: | 54 cm |
| Packing: | 4 pcs / 1 ctn |
Related products
Alternative products
Dining chair LOREN brown/creme
Registered only
1 487 Kč excl. VAT
1 799 Kč
2 487 Kč
(–27 %)
Dining chair ENZO white
Available
(>10 pcs)
1 975 Kč excl. VAT
2 390 Kč
3 499 Kč
(–31 %)
Dining chair ENZO beige
Available
(>10 pcs)
1 975 Kč excl. VAT
2 390 Kč
3 499 Kč
(–31 %)
Dining chair MARIE grey corduroy
Registered only
488 Kč excl. VAT
590 Kč
899 Kč
(–34 %)
