Dining chair ARIA yellow
Brand: House 5
Dining chair with a black steel base, corduroy upholstery, 84x54x62 cm. Seat made of 9 mm plywood with a 22 kg/m³ foam layer, steel thickness 19 mm.
Modern chair with an elegant look. Comfortable upholstery in yellow corduroy fabric with stitching. Stable black metal legs. Perfect for the dining room, living room, or study. A combination of comfort, durability, and stylish design.
Additional parameters
| Category: | Dining chairs |
|---|---|
| Weight: | 4.5 kg |
| EAN: | 8594229460100 |
| ? Color: | Mustard |
| Material: | Steel, Corduroy |
| Height: | 87 cm |
| Width: | 45 cm |
| Depth: | 54 cm |
| Packing: | 4 pcs / 1 ctn |
Related products
Dining chair MARIE grey corduroy
Registered only
371 Kč excl. VAT
449 Kč
899 Kč
(–50 %)
Dining chair ENZO beige
Available
(>10 pcs)
1 652 Kč excl. VAT
1 999 Kč
3 499 Kč
(–42 %)
Dining table CERAMON 140 white
Registered only
1 404 Kč excl. VAT
1 699 Kč
2 559 Kč
(–33 %)
Dining table CERAMON 140 black
Registered only
1 404 Kč excl. VAT
1 699 Kč
2 559 Kč
(–33 %)
Dining table ROBUL 140 natural
Registered only
3 305 Kč excl. VAT
3 999 Kč
5 999 Kč
(–33 %)
Dining table GYRUS 120 brown
Registered only
2 065 Kč excl. VAT
2 499 Kč
3 690 Kč
(–32 %)
Alternative products
Dining chair ENZO beige
Available
(>10 pcs)
1 652 Kč excl. VAT
1 999 Kč
3 499 Kč
(–42 %)
Dining chair MARIE green corduroy
Registered only
371 Kč excl. VAT
449 Kč
899 Kč
(–50 %)
