Dining chair ARIA yellow
Brand: House 5
Dining chair with a black steel base, corduroy upholstery, 84x54x62 cm. Seat made of 9 mm plywood with a 22 kg/m³ foam layer, steel thickness 19 mm.
Modern chair with an elegant look. Comfortable upholstery in yellow corduroy fabric with stitching. Stable black metal legs. Perfect for the dining room, living room, or study. A combination of comfort, durability, and stylish design.
Additional parameters
| Category: | Dining chairs |
|---|---|
| Weight: | 4.5 kg |
| EAN: | 8594229460100 |
| ? Color: | Mustard |
| Material: | Steel, Corduroy |
| Height: | 87 cm |
| Width: | 45 cm |
| Depth: | 54 cm |
| Packing: | 4 pcs / 1 ctn |
Related products
Dining chair MARIE grey corduroy
Registered only
488 Kč excl. VAT
590 Kč
899 Kč
(–34 %)
Dining chair ENZO beige
Available
(>10 pcs)
1 975 Kč excl. VAT
2 390 Kč
3 499 Kč
(–31 %)
Dining chair ENZO white
Available
(>10 pcs)
1 975 Kč excl. VAT
2 390 Kč
3 499 Kč
(–31 %)
Dining table CERAMON 140 black
Registered only
1 569 Kč excl. VAT
1 899 Kč
2 599 Kč
(–26 %)
Alternative products
Dining chair MARIE grey corduroy
Registered only
488 Kč excl. VAT
590 Kč
899 Kč
(–34 %)
Dining chair ENZO white
Available
(>10 pcs)
1 975 Kč excl. VAT
2 390 Kč
3 499 Kč
(–31 %)
Dining chair MARIE green corduroy
Registered only
488 Kč excl. VAT
590 Kč
899 Kč
(–34 %)
