Dining chair SCANDINO black
Brand: House 5
Dining chair with a natural-colored wooden base, black PP seat, 49x55x83 cm. Wood type: Beech.
Stylish chair with a modern Scandinavian design. Black plastic seat with comfortable padding. Solid wooden legs ensuring stability and a natural look. Suitable for the dining room, kitchen, or study. A combination of simplicity, comfort, and elegance.
Additional parameters
| Category: | Dining chairs |
|---|---|
| Weight: | 4.3 kg |
| EAN: | 8594229460087 |
| ? Color: | Black |
| Material: | Beech wood, Polypropylen |
| Height: | 82 cm |
| Width: | 50 cm |
| Depth: | 57 cm |
| Packing: | 4 pcs / 1 ctn |
Related products
Dining tables CERAMON 120 black
Registered only
1 487 Kč excl. VAT
1 799 Kč
2 297 Kč
(–21 %)
Dining table CERAMON 140 black
Registered only
1 569 Kč excl. VAT
1 899 Kč
2 599 Kč
(–26 %)
Dining table NEROSS 180 black
Registered only
4 131 Kč excl. VAT
4 999 Kč
5 499 Kč
(–9 %)
Dining table ORBIS 100 black
Registered only
2 313 Kč excl. VAT
2 799 Kč
3 499 Kč
(–20 %)
Dining table ORBIS 100 brown
Registered only
2 313 Kč excl. VAT
2 799 Kč
3 499 Kč
(–20 %)
Dining chair LOREN brown/creme
Registered only
1 487 Kč excl. VAT
1 799 Kč
2 487 Kč
(–27 %)
Alternative products
Dining chair MARIE green corduroy
Registered only
488 Kč excl. VAT
590 Kč
899 Kč
(–34 %)
Dining chair MARIE grey corduroy
Registered only
488 Kč excl. VAT
590 Kč
899 Kč
(–34 %)
Dining chair ENZO beige
Available
(>10 pcs)
1 975 Kč excl. VAT
2 390 Kč
3 499 Kč
(–31 %)
