Dining chair MARIE green corduroy
Brand: House 5
Dining chair with a natural-colored steel base, fabric upholstery, 45x51x86 cm. Steel thickness 0.9 mm.
Elegant chair with a modern minimalist design. Comfortable upholstery in dark green corduroy. Stable black metal legs. Ideal for the dining room, study, or a modern interior. A combination of comfort, style, and durability.
Additional parameters
| Category: | Dining chairs |
|---|---|
| Weight: | 3.85 kg |
| EAN: | 8594229460056 |
| ? Color: | Green |
| Material: | Steel, Corduroy |
| Height: | 85 cm |
| Width: | 45 cm |
| Depth: | 52 cm |
| Packing: | 4 pcs / 1 ctn |
Related products
Dining chair ENZO dark grey
Registered only
1 975 Kč excl. VAT
2 390 Kč
3 499 Kč
(–31 %)
Dining tables CERAMON 120 black
Registered only
1 487 Kč excl. VAT
1 799 Kč
2 297 Kč
(–21 %)
Dining table CERAMON 120 white
Registered only
1 487 Kč excl. VAT
1 799 Kč
2 399 Kč
(–25 %)
Novinka
Jídelní stůl EBON natural
Available
(>10 pcs)
5 364 Kč excl. VAT
6 490 Kč
7 990 Kč
(–18 %)
Dining table ORBIS 100 brown
Registered only
2 313 Kč excl. VAT
2 799 Kč
3 499 Kč
(–20 %)
Dining table CERAMON 140 black
Registered only
1 569 Kč excl. VAT
1 899 Kč
2 599 Kč
(–26 %)
Alternative products
Dining chair MARIE grey corduroy
Registered only
488 Kč excl. VAT
590 Kč
899 Kč
(–34 %)
Dining chair ENZO white
Available
(>10 pcs)
1 975 Kč excl. VAT
2 390 Kč
3 499 Kč
(–31 %)
Dining chair ENZO dark grey
Registered only
1 975 Kč excl. VAT
2 390 Kč
3 499 Kč
(–31 %)
