Dining chair MARIA beige
Brand: House 5
Dining chair with a natural-colored steel base, fabric upholstery, 45x51x86 cm. Steel thickness 0.9 mm.
Comfortable padded seat in a neutral beige color. Stable legs in wood decor for a natural look. Suitable for the dining room, kitchen, or modern study. A combination of comfort, simplicity, and style.
Additional parameters
| Category: | Dining chairs |
|---|---|
| Weight: | 3.85 kg |
| EAN: | 8594229461305 |
| ? Color: | Beige |
| Material: | Steel, Fabric |
| ? Nosnost: | 120 Kg |
| Height: | 85 cm |
| Width: | 45 cm |
| Depth: | 52 cm |
| Packing: | 4 pcs / 1 ctn |
Related products
Dining chair ENZO beige
Available
(>10 pcs)
1 975 Kč excl. VAT
2 390 Kč
3 499 Kč
(–31 %)
Dining chair LOREN brown/creme
Registered only
1 487 Kč excl. VAT
1 799 Kč
2 487 Kč
(–27 %)
Dining table ORBIS 100 brown
Registered only
2 313 Kč excl. VAT
2 799 Kč
3 499 Kč
(–20 %)
Dining table SCANDINAVIA natur 150
Registered only
2 974 Kč excl. VAT
3 599 Kč
4 599 Kč
(–21 %)
Alternative products
Dining chair MARIE grey corduroy
Registered only
488 Kč excl. VAT
590 Kč
899 Kč
(–34 %)
Dining chair MARIE green corduroy
Registered only
488 Kč excl. VAT
590 Kč
899 Kč
(–34 %)
Dining chair ENZO dark grey
Registered only
1 975 Kč excl. VAT
2 390 Kč
3 499 Kč
(–31 %)
